Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Oświęcim: Opracowano nowoczesną technologię leczenia miażdzycy

To dobra wiadomość dla osób chorych na serce z okolic Oświęcimia i Wadowic. Na oddziale kardiologii inwazyjnej w szpitalu w Oświęcimiu lekarze wprowadzili najnowocześniejszą technologie leczenia miażdżycy.

( Marek Medela /dw)

Pierwszym dwóm pacjentom wszczepiono w naczynia "stenty", czyli rusztowania, które poprawiają przepływ krwi. "Choć takie zabiegi są wykonywane od dawna, nowością jest to, że nowe rusztowania będą się rozpuszczać w organizmie pacjenta" - mówi Witold Żmuda, ordynator oddziału kardiologii inwazyjnej w Oświęcimiu.

Do tej pory taka technologia była stosowana podczas zabiegów tylko w dużych ośrodkach: jak Kraków czy Katowice. W Oświęcimiu jest możliwa dzięki współpracy lekarzy ze specjalistami z Uniwersytety Jagiellońskiego.

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię