Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Olkusz: Anna C. przyznała się do dzieciobójstwa

Anna C. przyznała sie do winy. 22-letnia mieszkanka Olkusza kilka tygodni temu zakopała żywcem swoje dziecko tuż po porodzie przy szklarni obok rodzinnego domu.


Pod koniec sierpnia szpital w Olkuszu poinformował policje o kobiecie w zaawansowanej ciąży , która nie przyszła na planowany termin porodu. Policjanci odszukali dom rodzinny kobiety. Tam natrafili na dramatyczne znalezisko - przy szklarni, zakopany kilkadziesiąt centymetrów pod ziemią leżał kilkudniowy chłopiec owinięty folią. Wezwani zostali biegli, którzy ustalili, że dziecko urodziło się żywe.

O sprawie policję zawiadomili pracownicy szpitala, po tym jak kobieta nie przyszła na planowany termin porodu. Teraz kobieta stanie przed sądem za "zabójstwo dziecka w okresie porodowym".

Anna C. została zatrzymana i decyzją sądu aresztowana . W ostatnich dniach przyznała się do winy . Nie wiadomo jeszcze, czy w ukryciu rodziny ktoś jej pomagał. Na razie został jej postawiony zarzut zabójstwa dziecka w okresie porodu - grozi za to do 5 lat więzienia.

Przypominamy: Olkusz: Zakopała noworodka we własnym ogródku

(Karol Surówka/dw)


Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię