- Jestem od 5:30 i byłam 29 w kolejce. Zdecydowałam się na gaz, bo trzeba coś zmienić. Trzeba się pozbyć kopciuchów, żeby było czyściej i bardziej ekologicznie. Co roku podobno jest takie zainteresowanie. Tylko jest kwestia ilości chętnych. Pewnie co roku jest więcej dotacji, więc może łatwiej będzie je uzyskać. Chodzi o to, żeby było łatwiej palić i żeby nie zanieczyszczać powietrza - mówią mieszkańcy stojący w kolejce
Wnioski o dotację w Trzebini będą przyjmowane przez cały miesiąc. Formalności można załatwić też przez internet.
- A
- A
- A
Ogromne zainteresowanie gminnym programem dopłat do wymiany pieców w Trzebini
Od poniedziałku przyjmowane są wnioski mieszkańców. Jeżeli ktoś stary piec wymieni na ogrzewanie gazowe, może dostać maksymalnie 4 tysiące złotych dotacji. Jeżeli wybierze pompę ciepła lub fotowoltaikę to maksymalne wsparcie wyniesie 3 tysiące złotych. Nabór wniosków ruszył o 7 rano, ale pierwsi chętni ustawili się w kolejce kilka godzin przed otwarciem urzędu.
crop_free
1
/ 3
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
23:31
Kasprowy Wierch i zmiany klimatu. Sąd stwierdził, że rozbudowa wyciągu jest nieracjonalna
-
22:53
"Nie poznamy tego budynku". Rozpoczyna się remont Biblioteki Książąt Czartoryskich
-
22:01
Antonina Tosiek laureatką tegorocznej Nagrody im. Wisławy Szymborskiej
-
21:01
Ropa z czystą wodą. Gmina korzysta już ze stacji uzdatniania
-
20:46
Pobił kierowcę krakowskiego MPK, jest już w rękach policji
-
20:19
Ag Gag czyli knebel rolniczy. Jak prawo legalizuje bezprawie m.in. w USA?
-
20:01
Młode gwiazdy wystąpią w Krakowie
-
18:05
Myśliwi, strzelnice i luka systemu. Kryminolog o tym, skąd w Polsce bierze się nielegalna broń
-
18:00
Trendy z Sieci: Czy sztuczna inteligencja zrewolucjonizuje świat prawa?
-
17:53
Śledź "Śledzia" w wakacje. Pierwszy sezon serialu kryminalnego ponownie na antenie Radia Kraków
-
15:05
Nie zaczynaj biegania samodzielnie
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze