Ul. Legionów będzie w tym miejscu poprowadzona w nowym śladzie. To już ostatni odcinek przebudowy tej ulicy. Żeby wykonać niezbędne prace, musimy wprowadzić ruch wahadłowy. Potrwa to do końca kwietnia

– zakomunikował rzecznik krakowskiego oddziału GDDKiA Kacper Michna.

Ruch będzie sterowany przez sygnalizację świetlną, a w razie dużej liczby pojazdów – ręcznie.

W poniedziałek przed południem w Oświęcimiu na ulicy Legionów zostanie wprowadzony ruch wahadłowy

Piątek, 2024.02.23


Kacper Michna przypomniał, że obwodnica Oświęcimia to nowa droga o długości 9 km. Wiedzie od węzła Oświęcim na powstającej ekspresowej S1 do okolic skrzyżowania ul. Zatorskiej i Grojeckiej w tym mieście. Trasa ominie je od południa i zapewni połączenie z drogą ekspresową z Mysłowic do Bielska-Biała, a dzięki temu również z autostradą A4.

Nowa obwodnica będzie miała dwie jezdnie, z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Zostanie połączona z innymi drogami w sześciu miejscach: z S1 poprzez węzeł Oświęcim, przez ronda turbinowe z ul. Wolską w Jedlinie, Wojewódzką w Pławach, Legionów i Jagiełły w Oświęcimiu, a także przez rondo z ul. Zatorską w Oświęcimiu. Na trasie powstają trzy mosty.

Koszt inwestycji to 500 mln zł. Budowa otrzymała 164,4 mln zł dofinansowania z funduszy UE. Ma być gotowa w pierwszej połowie 2025 r.