Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Nietrzeźwa matka wiozła trójkę własych dzieci

  • Krzysztof Orski
  • date_range Wtorek, 2021.06.15 12:33 ( Edytowany Wtorek, 2021.06.15 12:35 )
Dzięki obywatelskiej postawie minionego weekendu zostało ujętych dwóch nietrzeźwych kierujących, którzy stracili swoje prawa jazdy. Jednym z nich była kobieta, która przewoziła trójkę swoich dzieci. Nieodpowiedzialna matka dodatkowo musi liczyć się ze sprawą w Sądzie Rodzinnym.

fot: policja

W sobotę o godzinie 19:30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej otrzymał zgłoszenie o ujętej w Zembrzycach kierującej samochodem marki Audi, która prawdopodobnie jest nietrzeźwa, a w jej samochodzie jest trójka małoletnich dzieci.

Przybyli na miejsce policjanci otrzymali od zgłaszającego interwencję kluczyki od stojącego obok audi. Mężczyzna oświadczył, że widząc na drodze wojewódzkiej jazdę audi po całej szerokości pasa, postanowił zgłosić na policję ten fakt, a także kontynuować jazdę za tym samochodem. Gdy pojazd zatrzymał się na parkingu jednego ze sklepów, zgłaszający podbiegł do kierowcy, którym okazała się kobieta i zabrał jej kluczyki. Okazało się, że 37-letnia mieszkanka powiatu suskiego, która przewoziła troje dzieci, w wieku 3, 13 i 16 lat, wydmuchała ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy, a rodzinę przejął bardziej odpowiedzialny jej członek.

Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do dwóch lat więzienia i utratę uprawnień do kierowania. W tym przypadku zostanie poinformowany również Sąd Rodzinny, który zweryfikuje prawidłowość opieki sprawowanej przez matkę nad dziećmi.  

Źródło:
Materiały prasowe

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię