Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Mieszkańcy Andrychowa nie chcą stracić karetki

Nie zgadzają się z decyzją Wojewody Małopolskiego i zaczynają zbierać podpisy. Mieszkańcy Andrychowa i Wieprza bronią karetki pogotowia. Od 1 kwietnia zmieniają się niektóre miejsca, skąd karetki mają być kierowane do pacjentów.

foto: Przemek Bolechowski


Po zmianach ma skrócić się czas dojazdu karetek do pacjentów. To jednak nie przekonuje mieszkańców Andrychowa, bo oni jedną karetkę stracą. Zdaniem wojewody karetek w Andrychowie jest za dużo i dlatego od 1 kwietnia dyżurów ma być mniej.

W ciągu dnia, od godziny 7.00 - 19.00 w andrychowskiej stacji pogotowia będą dwie karetki a nocą tylko jedna z kierowca i ratownikiem. Ta decyzja oburza mieszkańców. Przekonują oni, że na bezpieczeństwie nie można oszczędzać i przypominają, że Andrychów to największe miasto w powiecie wadowickim. Przez najbliższe dni w Andrychowie i Wieprzu potrwa zbiórka podpisów pod petycjami do wojewody i premiera, żeby karetki w mieście zostawić.(Marek Mędela/ko)


Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię