- A
- A
- A
Lanckorona: anielski protest w obronie zabytkowych ruin zamku
Kilkadziesiąt aniołów pikietowało wczoraj w Lanckoronie. Skrzydlate postacie przeszły z pochodniami z rynku do ruin twierdzy konfederatów barskich. W ten sposób chcieli zaapelować do nowych władz gminy, by nie rezygnowały z planów odbudowy ruin zamku. Wójt Lanckorony wykreślił z przyszłorocznego budżetu pieniądze potrzebne na przygotowanie odbudowy z pieniędzy unijnych.Nowy wójt Lanckorony Tadeusz Łopata uznał, że w gminie są ważniejsze sprawy do załatwienia niż odbudowa twierdzy konfederatów. Ta miała być częścią dużego projektu zagospodarowania brzegów przyszłego jeziora Mucharskiego. Projekt od kilku lat przygotowuje kilka gmin. Po wycofaniu się Lanckorony, dokument będzie trzeba poprawić, tak by pozostali partnerzy zdążyli sięgnąć po unijne pieniądze na swoje plany.
Protest aniołów zorganizowali "Młodzi Demokraci". W liście otwartym do wójta napisali, że Lanckorona może być na mapie Polski ważnym punktem przypominającym o konferedarach. Ponieważ Lanckorona to perła na mapie Małopolski, orgnizatorzy protestu podkreślają, że na władzach tej gminy spoczywa szczególny obowiązek dbania o atuty turystyczne i historyczne - "nie tylko z myślą o mieszkańcach Gminy, ale także w interesie Regionu, Polski i Europy". Wkrótce Młodzi Demokraci list otwarty wręczą wójtowi i radnym z Lanckorony.
/Marek Mędela, Wacha/
Komentarze (0)
Najnowsze
-
14:48
Nowy rozdział i śledztwo. Jest data otwarcia stadionu Sandecji
-
14:27
UJ buduje teleskop kosmiczny, żeby badać pochodzenie ziemskiej wody
-
14:15
Koncerty na miejskich placach i w klubach z okazji sobotniej Nocy Jazzu
-
13:55
Spore utrudnienia na kolei. Dwa pociągi na jednym torze skierowane na siebie
-
13:36
Jak będzie wyglądała Modrzejówka po remoncie? Są wyniki konkursu
-
13:12
Maturzysta może składać odwołania od oceny egzaminu. Jak to zrobić?
-
12:25
Nocne działania w Krakowie. 107 mandatów, 87 pouczeń i 7 wniosków do sądu o ukaranie
-
12:04
Groźny wypadek z udziałem motocykla na obwodnicy Krakowa
-
11:51
Oszukał mieszkankę Wieliczki, pieniądze wypłacił w Piekarach Śląskich. Rozpoznajesz go? ZDJĘCIA
-
11:10
Księżyc w pełni nad Tatrami
-
10:31
Krakowskie Centrum Terapii Uzależnień (KCTU) zostało utworzone w 2000 r.
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze