Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Budowa obwodnicy Oświęcimia nabiera tempa

  • Natalia Feluś
  • date_range Piątek, 2023.03.24 19:47 ( Edytowany Piątek, 2023.03.24 20:05 )
Powstaje ponad 9-kilometrowy odcinek realizowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w ramach drogi ekspresowej S1. Obwodnica ma odciążyć centrum miasta. Kierowcy muszą się jednak niebawem przygotować na spore utrudnienia w ruchu. Jak zapowiada Janusz Chwierut, prezydent miasta Oświęcim, spore zmiany w organizacji ruchu mają rozpocząć się w połowie kwietnia i - na tym odcinku - potrwają do końca roku.

fot: GDDKiA

Rondo powstanie na ul. Legionów, na drodze 933 w kierunku Brzeszcz, na granicy Oświęcimia i Rajska. Będzie tam zmiana organizacji ruchu, która istotnie wpłynie na komunikację. Prace przy budowie ronda na ul. Jagiełły na drodze 948 w kierunku Kęt rozpocznie się w czerwcu. Powstanie tam rondo turbinowe, w związku z czym na czas budowy będzie obowiązywał ruch jednym pasem. Planowane są mijanki dla samochodów. Na tym nie koniec robót - później będą budowane następne fragmenty obwodnicy, w tym tunel i dwa mosty:

W przebiegu tej drogi jest kilka trudnych tematów: tunel, który będzie przebiegał pod torami na ul. Ostatni etap, pomiędzy Oświęcimiem a Pławami, dwa ronda, mosty na Wiśle i Sole. Koszt tej inwestycji to ponad 477 mln zł.

Autor:
Natalia Feluś

Opracowanie:
Beata Penderecka

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię