Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Andrychów: zatrzymano szajkę złomiarzy

Andrychowscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 6-osobową grupę mężczyzn mających bezpośredni związek z kradzieżami z włamaniem do opuszczonego przeznaczonego do rozbiórki kompleksu budynków, w którym znajdowały się mieszkania, sklepy i pomieszczenia gospodarcze.


Mężczyźni w pomieszczeniach budynku zaczęli demontować wszystkie elementy, które wykonane były z metalu i które można było oddać na złom. Były to elementy centralnego ogrzewania, instalacji elektrycznej jak również drzwi, oraz stelaże sufitów podwieszanych.


Podejrzani cześć skradzionego złomu oddali do punktu skupu złomu, natomiast pozostałe części, które były już przeznaczone na złom policjanci zabezpieczyli. Pokrzywdzeni wartość strat wycenili na co najmniej 25.000 zł.


Sprawcy w wieku od 23 do 54 lat są mieszkańcami gminy Kęty i Andrychowa. Są to osoby bezrobotne, wcześniej karane za podobne przestępstwa. Przedstawiono im zarzuty dokonania kradzież z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.małopolska policja

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię