- A
- A
- A
Podpalili między innymi składowisko opon w Trzebini. Dwóm mężczyznom grozi do 10 lat więzienia
Do 10 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom oskarżonym o dokonanie serii podpaleń na terenie powiatu chrzanowskiego w Małopolsce. Do pożarów dochodziło w latach 2016-2018. Najpoważniejszy z nich – pożar składowiska opon w Trzebini, strażacy gasili przez kilka dni. Śledczy skierowali w tej sprawie akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Chrzanowie.Mateusz B. i Kacper P. podpalali budynki gospodarcze i obiekty handlowe. W maju ubiegłego roku mieli też podłożyć ogień na terenie byłej przetwórni odpadów gumowych w Trzebini. Z ogniem, przez kilka dni walczyło ponad 200 strażaków. Do akcji wykorzystano m. in. samolot gaśniczy.
Mężczyźni odpowiedzą za spowodowanie zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób. Obecnie przebywają w tymczasowym areszcie. Złożyli obszerne wyjaśnienia w prokuraturze i przyznali się do winy, szczegółowo opisując okoliczności pożarów i sposoby podkładania ognia.
Wiadomo, że podpalacze nie byli wcześniej karani. Teraz grozi im od roku do 10 lat więzienia.
(Dominika Kossakowska/ew)
Komentarze (0)
Najnowsze
-
17:02
Trwa zbiórka podpisów pod petycją w obronie oddziału ginekologiczno-położniczego w krynickim szpitalu
-
16:48
Ta wiadomość ucieszy kibiców Wisły!
-
15:12
Pożar w wieżowcu w Tarnowie. Szybka akcja strażaków, nikt nie ucierpiał
-
12:15
Od poniedziałku duże zmiany na Klinach. Rusza przebudowa ulic Zawiłej i Borkowskiej
-
11:50
Od poniedziałku zmiana organizacji ruchu na S7 do węzła Raciborowice
-
11:35
Wypadek taternika na Zadnim Kościelcu. Mężczyzna trafił do szpitala
-
11:07
Po krótkiej przerwie Smok Wawelski znowu zieje ogniem
-
10:51
Astronauci misji Ax-4 pożegnali się z załogą ISS; w poniedziałek ruszą w stronę Ziemi
-
10:15
PŚ we wspinaczce sportowej: Aleksandra Mirosław wygrała w Chamonix i została liderką cyklu
-
09:43
Odbudowa spalonego, zabytkowego kościoła w Nowym Sączu. Widać efekty
-
09:15
Sądeczanie odliczają dni do otwarcia ulicy Krakowskiej. ZDJĘCIA
-
08:55
Dźgnął 17-latka w brzuch. Nożownik z Tarnowa zatrzymany
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze