Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Oświęcim: Koziołek Matołek za Elfa. ZDJĘCIA

Ogólnopolska Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego powędrowała do Marcina Pałasza za "Sposób na Elfa". Elf to przygarnięty przez autora ze schroniska pies o wielkich uszach i równie wielkim sercu. Jurorzy wyróżnili książkę za humor i niezwykłe przedstawienie miłości człowieka i zwierzaka.

Posłuchaj co mówi Marcin Pałasz
Oświęcim: Koziołek Matołek za Elfa


Znamy już laureatów Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Rogate statuetki wręczono w Oświęcimiu. Główna nagroda w tym roku trafiła do Marcina Pałasza za "Sposób na Elfa", czyli opowieść o przyjaźni autora z psem przygarniętym ze schroniska. Nagrodzony Marcin Pałasz w rozmowie z Radiem Kraków przyznawał, że ta nagroda jest dla niego wyjątkowa.


Nagrodę specjalną, statuetkę Super Koziołka za całokształt twórczości w tym roku jurorzy przyznali Wandzie Chotomskiej . Autorka z powodu choroby nie mogła osobiście odebrać nagrody. Koziołka odebrała jej córka - Ewa Chotomska.
[

Posłuchaj: 

]

Ogólnopolska Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego wręczona została po raz 20. Od 10 lat to wyróżnienie przyznawane jest w Oświęcimiu. Rogata statuetka wędruje do autorów najlepszych książek dla najmłodszych.
Przypomnijmy: trzy lata temu nagroda trafiła do naszej redakcyjnej koleżanki Barbary Gawryluk.

Tak było w zeszłym roku: Oświęcim: Koziołek Matołek za "Wieloryba".

( Marek Medela /dw)
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

304146

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię