Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Uczniowie z II LO z Chrzanowa w obrazach wielkich mistrzów. ZDJĘCIA

Dzięki temu projektowi uczniowie poznali obrazy wielkich mistrzów a szkoła zdobędzie pieniądze na zajęcia artystyczne. Licealiści z II LO w Chrzanowie przygotowali niezwykłe kalendarze na nowy rok. W jednym w postaci ze znanych dzieł wcielają się uczniowie, w drugim nauczyciele. Autorką zdjęć jest absolwentka liceum, Marta Hajda.

na podstawie obrazu Rembrandta - Lekcja Anatomii dr Tulpa, 1632 / Fot. Marta Hajda www.zielonykadr.pl

Posłuchaj co mówią uczennice i Aneta Solińska, nauczycielka wiedzy o kulturze
Licealiści z II LO w Chrzanowie przygotowali niezwykłe kalendarze na nowy rok

- To dosłownie kilka kliknięć. Jak mamy dobrze ustawioną grupę to pozostaje mimika twarzy, ruchy i gesty. Zdjęcia obrabiam i szykuje. Czasami to trwało niejedną noc. Chciałam jednak dokonać zamierznego efektu. Myślę, że mi się udało - podkreśla autorka zdjęć, Marta Hajda.

Na stylizowanych zdjęciach uczniowie i nauczyciele wcielili się w postaci ze znanych obrazów. Na jednej z fotografii nauczycielka historii pozuje jako "Mona Lisa" Leonarda da Vinci na innej grupa uczniów pozuje w "Lekcji anatomii do Tulpa" Rembranta. Jak przyznają uczniowie, którzy wzięli udział w projekcie, najtrudniejsze było pozowanie podczas długiej sesji zdjęciowej.

- Najgorsze było ustawienie pozycji. Było nas dużo i każda osoba musiała się ustawić. Czasem trzeba było przez długi czas zostać w jednej pozycji - podkreślają uczennice. "Celem projektu była popularyzacja sztuki wysokiej. Pokazanie, że ta sztuka elitarna może być też atrakcyjna dla odbiorcy masowego poprzez przełożenie jej na język fotografii i uatrakcyjnienie przez osoby nauczycieli i uczniów" - dodaje Aneta Solińska, nauczycielka wiedzy o kulturze.

Kalendarze można kupić w Internecie. Dochód z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na zajęcia artystycznie licealistów w nowym roku.

Kalendarz z nauczycielami można kupić TUTAJ, natomiast z uczniami TUTAJ.

 

 

 

 

 

(Marek Mędela/ko)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię