- A
- A
- A
Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP w Kętach ma psa na medal
To pies na medal! Max i jego opiekun druh Wiesław Wacięga odebrali wyróżnienie od Ministra Spraw Wewnętrznych. To pierwszy przypadek w Polsce, kiedy minister odznaczył czworonoga. Max przez 10 lat pomagał w poszukiwaniach zaginionych ludzi. Służył w specjalnej Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP w Kętach.Max był pierwszym psem, który przeszukiwał gruzowisko po zawaleniu się dachu hali Międzynarodowych Targów Katowickich w Chorzowie w 2006 roku. W tej katastrofie zginęło 65 osób a ponad 170 zostało rannych.
"Wyrazy najwyższego uznania za długoletnią i ofiarną służbę, zaangażowanie i skuteczne działania poszukiwawczo-ratownicze prowadzone w zespole z psem ratowniczym Maxem”- czytamy na odznaczeniu przyznanym przez minister Teresę Piotrowską.
Max oprócz medalu z ministerstwa dostał paczkę. Było w niej nowe posłanie, smycz i karma. Max od dwóch lat nie jest już czynnym ratownikiem. Jest na zasłużonej emeryturze. Mieszka ze swoim opiekunem.
(Marek Mędela/ew)
Komentarze (0)
Najnowsze
-
20:56
Konflikt wokół Morskiego Oka ma ciąg dalszy. Starosta idzie do prokuratury
-
19:44
Dwóch zatrzymanych po śmiertelnym pobiciu w Nowej Hucie. Policja ustala ich rolę
-
18:52
Magdalena Warejko dyrektorką Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego
-
18:30
„Szybko, ale bezpiecznie” to mit. Brawura za kierownicą zaczyna się dużo wcześniej niż w chwili wypadku
-
18:08
Brutalne pobicie i śmierć kibica w Nowej Hucie. Są wyniki sekcji zwłok
-
17:50
Nowe prawa turystów. Łatwiej będzie zrezygnować z wycieczki bez kosztów
-
17:47
Nie żyje Ignacy Karpowicz. Laureat Paszportu "Polityki" miał 50 lat
-
17:30
„Może dojść do odwetu”. Były policjant ostrzega po zabójstwie w Krakowie
-
16:58
Utrudnienia na lotniskach w Balicach i Pyrzowicach. Cessnę eskortowały czeskie myśliwce
-
15:52
35 lat niepodległości Ukrainy. Czy Polska wie, czego chce od relacji z Kijowem?
-
14:24
Miejsce tragicznego wypadku na ul. Solnej w Krakowie
-
14:08
Adaptacja do żłobka i przedszkola? Najpierw muszą zaadaptować się rodzice
-
13:41
Pomysł na rocznicę dla pary, która lubi mocne wrażenia? Sprawdź Devil-Cars!
-
13:30
Niezadowolenie rośnie, cła uderzają w portfele. Co dzieje się w USA przed połówkowymi wyborami?
-
13:30
Włóczka moherowa – co warto o niej wiedzieć przed rozpoczęciem robótki?
-
13:15
Reportaż Anny Kluz-Łoś z Radia Kraków w finale konkursu „Po prostu człowiek”
-
13:13
Tragiczny wypadek na Solnej. Miasto pilnie przygotuje propozycje uspokojenia ruchu
-
13:18
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 10. - Na sygnale przez Kraków. Historia krakowskiego Pogotowia Ratunkowego
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze