Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Radiowy Klub Książki w Porębie Spytkowskiej

  • Kultura
  • date_range Piątek, 2017.06.30 09:56 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 00:50 )
We wtorek 4 lipca odwiedzimy Dyskusyjny Klub Książki z sześcioletnim stażem. Spotkania porębskiego Klubu mają miejsce najczęściej w drugi wtorek każdego miesiąca.

Fot. dzięki uprzejmości DKK w Porębie Spytkowskiej

Posłuchaj co Klubie Książki w Porębie Spytkowskiej
Dyskusyjny Klub Książki w Porębie Spytkowskiej

Dyskusje o książkach nie odbywają się według szkolnego schematu – „Co Autor miał na myśli?”. Są to podróże w wyobraźni oraz przestrzeni z "Rio Anaconda" Wojciecha Cejrowskiego czy w „Przedziale dla pań” indyjskiej pisarki Anity Nair. Kryminalne zagadki z kart powieści "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" Stiega Larssona czy z książek Marka Krajewskiego za sprawą cyklu powieści z niemieckim policjantem Eberhardem Mockiem. Przeczytane książki inspirują klubowiczów do "spotkań tematycznych" np; socrealistycznego, bollywoodzkiego czy detektywistycznego. Okoliczności życiowo-towarzyskie również dodają smaku dyskusjom o książkach - kilka z wieczorów DKK były już wieczorami panieńskim dla stałych klubowiczek. Sala porębskiej filii Biblioteki Publicznej nie jest jedynym miejscem spotkań dla grupy przyjaciół - czytelników. Wspólne wypady do kawiarni lub kina to również efekt działalności porębskiego DKK.

Dyskusyjny Klub Książki w Porębie Spytkowskiej miał już 70 spotkań. Jego uczestnicy mają od 30 do 70 lat. Omówili ponad sześćdziesiąt książek. Jednym ze stałych uczestników klubu był Hindus Shivakumar Shekar czy Grek studiujący w Krakowie Vaggelis Zozonakis, który na jednym ze spotkań przedstawił kulturę i zwyczaje swojego kraju. Dwoje klubowiczów z Sędziszowa Małopolskiego, aby znaleźć się  na spotkaniach porębskiego DKK, pokonuje prawie 200 kilometrów! I to chyba najlepsza  rekomendacja tych spotkań.

Dyskusyjny Klubu Książki przy Bibliotece Publicznej w Porębie Spytkowskiej 4 lipca omówi książkę Eleny Ferrante "Genialna przyjaciółka" . Koordynatorką Klubu jest Bożena Wasil. Emisja nagrania ze spotkania - w czwartkowym "Kole kultury".

 

 

Bożena Wasil/Ewa Szkurłat

 

 

Projekt realizowany w ramach programu Ministerstwa Kultury "Promocja czytelnictwa”. 

 

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego:

Instytut Książki:

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię