Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Przed nami kolejny Radiowy Klub Książki

  • Kultura
  • date_range Wtorek, 2017.02.14 13:37 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 00:47 )
Tym razem Radio Kraków odwiedzi Dyskusyjny Klub Książki w Wieliczce, znany w Polsce z eksperymentów literackich.

Fot. Pixabay

Radio Kraków wspiera działalność Dyskusyjnych Klubów Książki. Uczestniczymy w spotkaniach Klubów w Małopolsce i prezentujemy dyskusje o książkach na antenie Radia Kraków. Idea czytelniczych spotkań i rozmów o przeczytanych książkach powstała w Anglii i Stanach Zjednoczonych w latach 20 tych XX wieku.

W Polsce Dyskusyjne Klubów Książki działają od 10-ciu lat. To projekt Instytutu Książki, który finansuje zakup książek dla Klubów. W Małopolsce działa 140 Klubów. Najaktywniejsze są te w mniejszych ośrodkach. Radio Kraków odwiedzi dziś Dyskusyjny Klub Książki w Wieliczce. Jest on znany z zamiłowania do eksperymentów literackich - mówi Elżbieta Skrzydlewska- koordynator wojewódzki działalności Klubów w Małopolsce.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Wieliczce rozpocznie się o godz. 17:30 w Bibliotece Publicznej. Relacja ze spotkania w Kole Kultury we czwartek, 16 lutego po godz. 21.

Informacje o Dyskusyjnych Klubach Książki znajdą państwo na stronie internetowej Instytutu Książki i Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. Kluby, które chciałyby zaprezentować się w Radiu Karków prosimy o zgłoszenia mailowe na adres kultura@radiokrakow.pl

Katarzyna Fortuna/wm

Projekt realizowany w ramach programu Ministerstwa Kultury "Promocja czytelnictwa”. 

 

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego:

Instytut Książki:

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię