Wydarzenie jest skierowane do wszystkich, którym bliska jest sztuka i design. – Każdy koneser i miłośnik oryginalnych dzieł znajdzie tu coś dla siebie – zapewnia Dina De Białynia Woycikiewicz organizatorka targów z Forum Designu.
 
Tegoroczna edycja targów, podobnie jak poprzednio odbędzie się - w Forum Desingu (w dawnym Hotelu Cracovia) oraz na poszerzonej o dodatkowe piętro przestrzeni w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki (przy placu Szczepańskim). W Forum Designu przy alei Focha będzie można podziwiać wystawców związanych głownie z designem. - Zaprezentujemy wszystkie formy sztuki przestrzennej, oryginalne, niepowtarzalne formy wystroju wnętrz i sztuki użytkowej – zapowiada Dina De Białynia Woycikiewicz, a w Bunkrze Sztuki wszystko co może zainteresować koneserów sztuki – Od plakatów, rysunków, poprzez fotografie, książki, aż po grafiki, litografie i malarstwo – wylicza producentka „Nówki Sztuki” Karolina Bisping Adamik.
 
Do 17 listopada trwa nabór wystawców. Rejestracja przebiega przez stronę internetową – nowkasztuka.com.
 
– Stawiamy na młodych. Co roku w Krakowie pojawia się rzesza absolwentów uczelni artystycznych. Ich talent to zarówno potencjał dla miasta, branż kreatywnych jak i niesamowita okazja do kupienia prac od zdolnych debiutantów w przystępnych cenach – wyjaśnia organizatorka Alicja Panasiewicz z Fundacji Wydziału Sztuki UP.

Targi rozpoczną się wernisażem „Strefy Debiutów” w Forum Designu w sobotę 30 listopada. Jest to inicjatywa, która ma na celu pomoc początkującym artystom odnaleźć się na rynku sztuki. – To nasza nowatorska propozycja dla debiutujących twórców. Przy współpracy z uczelniami artystycznymi prowadzimy nabór projektów młodych twórców, spośród nadesłanych prac wybieramy najlepsze by zaprezentować je w naszym showroomie, dotrzeć do szerokiej publiczności i znaleźć dla nich przestrzeń na rynku sztuki – wyjaśnia pomysłodawczyni i jurorka „Strefy Debiutów” Dina De Białynia Woycikiewicz.
 
Przez cały weekend (30.11-01.12) zarówno w Galerii Bunkier Sztuki jak i w Forum Designu będzie można spotkać, wybranych przez jury selekcyjne wyjątkowych, debiutujących artystów jak i funkcjonujących na rynku profesjonalnych twórców. Organizatorzy zapewniają, że będzie to doskonała okazja, aby porozmawiać, nawiązać współpracę, a przede wszystkim nabyć sygnowaną „Nówkę Sztukę” do swojej kolekcji. - Promowanie   twórców oraz kreowanie nawyków kupowania oryginalnych prac to nasze podstawowe założenie ale „Nówka Sztuka” to nie tylko targi, przygotowaliśmy także panele dyskusyjne, masterclassy, konsultacje portfolio 1:1 oraz warsztaty twórcze dla dzieci i dorosłych – zapowiada Karolina Bisping Adamik
 
Targi Nówka Sztuka odbywają się w ramach projektu „Sztuka do rzeczy – design w Krakowie”.

Organizatorzy:
Fundacja Wydziału Sztuki Uniwesytetu Pedagogicznego
Forum Designu
 
Partnerzy:
Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie
Wydział Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego
Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki
Dydo Poster Gallery
F.A.I.T

Projekt zrealizowano przy udziale finansowym Gminy Miejskiej Kraków w ramach wydarzenia „Sztuka do rzeczy – design w Krakowie”.

 

 

(RK, mat. prasowe/ek)