Chór Polskiego Radia rozpoczął próby. Mający blisko 65-letnią historię chór po wielkich emocjach i dyskusjach, po likwidacji w strukturach Polskiego Radia wznawia działalność pod egidą powstałej w czerwcu ubiegłego roku Fundacji Rozwoju Sztuki "Sonoris".

Do stworzonego na nowo chóru w wyniku przesłuchań zakwalifikowało się 20 osób z poprzedniego składu. Nowy, 24 osobowy zespół zbudowany przez Agnieszkę Franków - Żelazny przygotowuje już swój pierwszy koncert z bardzo bogatym programem. "Znajdą się w nim próbki naszych propozycji repertuarowych na ten rok” – mówi chórmistrzyni.

Na razie zaplanowanych zostało sześć cykli koncertowych: "Muzyka i wnętrza", "Światowe ośrodki muzyczne", "Circus vitae", "Koncerty jubileuszowe", "Muzyka przywrócona" oraz "Ewolucja stylów". Nie zabraknie też nagrań muzyki polskiej, a także współpracy z orkiestrami, m.in. z Wrocławską Orkiestra Barokową.

Nad poziomem artystycznym chóru czuwać będzie Kolegium Artystyczne Polskiego Radia. A chórmistrzyni zapewnia, że artystyczny program zespołu, każda jego produkcja będzie spełniała wymogi marki, która znana jest nie tylko w Polsce.

Pierwszy koncert chóru Polskiego Radia pod nowym szyldem – 24. lutego w zabytkowych wnętrzach Sukiennic.

KP