Najbardziej emocjonującą częścią festiwalu z pewnością będzie konkurs INFERNO, w którym zaprezentowanych zostanie 12 najgłośniejszych spektakli ostatniego sezonu.
Widzowie festiwalu mają niepowtarzalną okazję do obejrzenia w ciągu jednego tygodnia najciekawszych sztuk sezonu z teatrów z całego kraju.
- "INFERNO to przede wszystkim wybór najszerzej dyskutowanych spektakli ostatniego sezonu, które oddają temperaturę twórczą i aspiracje polskich artystów teatru” – mówi Bartosz Szydłowski Dyrektor Artystycznych Festiwalu i dodaje, że jego głównym celem jest ukazanie różnorodności na polskiej scenie teatralnej oraz zapoznanie publiczności z najnowszymi trendami inscenizacyjnymi oraz eksperymentami podejmowanymi przez reżyserów.
W tegorocznej „dwunastce” znalazły się spektakle: „Amatorki” Eweliny Marciniak i „Podróż zimowa” Mai Kleczewskiej, „Morisson/Śmiercisyn” Pawła Passiniego, „Diabeł” Radka Rychcika, „Courtney Love” Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego. W konkursie nie zabraknie spektakli poruszających tematy religijności i mistycyzmu, wśród nich są: „Na Boga!” Marcina Libera oraz „Nietoperz” Kornéla Mundruczó.
Zobaczymy też „Kabaret Warszawski” Krzysztofa Warlikowskiego, spektakl „Ja, Piotr Riviere, skorom już zaszlachtował swoją matkę, swojego ojca, siostry swoje, brata swojego i wszystkich sąsiadów swoich” Agaty Dudy-Gracz, a także przedstawienia: „Chopin bez Fortepianu” Michała Zadary, „Do Damaszku” Jana Klaty oraz „Caryca” Katarzyna Wiktora Rubina.
Konkursowi towarzyszyć będą inne wydarzenia teatralne, w tym te które składają się na część PURGATORIO i PARADISO. Festiwal Boska Komedia rozpocznie się 8 grudnia i potrwa do 15 grudnia.
- A
- A
- A
BOSKA KOMEDIA już w grudniu
Znamy program 6. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia. Rozpocznie się już 8 grudnia.Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
09:41
Przy Reymonta znów Ekstraklasa! TRANSMISJA
-
09:28
Tłumy w Tatrach i kolejki na szlakach. Zakopane wchodzi w szczyt sezonu
-
09:05
Wielokulturowość jako alibi. Kim na pograniczu jest swój, a kim obcy?
-
08:28
Kraków zatańczył jak przed wiekami. Zakończył się 27. Festiwal Tańców Dworskich Cracovia Danza
-
07:53
Niepowodzenie Klaudii Zwolińskiej w crossie
-
22:58
21-letni Polak zginął w słowackich Tatrach. Spadł podczas zejścia z Wysokiej
-
20:38
„Olé i hej!”. Jak w Krakowie spotkały się Andaluzja i polski folklor
-
19:30
Po punkcie na otwarcie sezonu. Bezbramkowy remis mistrza z Cracovią
-
17:51
Bicie, szarpanie i poniżanie. Wyrok w sprawie zakonnic z Jordanowa jest prawomocny
-
17:19
Park Rodzinny Uzbornia: Zielone serce Bochni
-
15:45
Największa imieniowa impreza w Krakowie? Imieniny św. Krzysztofa w Pałacu Krzysztofory
-
15:07
Będzie upalnie! Są alerty IMGW dla Małopolski
-
14:50
Pożar mieszkania przy ul. Wietora w Krakowie. Strażacy opanowali sytuację
-
11:15
Stary Kleparz wraca do tradycji. Dziś pierwszy Dzień Stroju Krakowskiego
-
10:35
Miał przyciągać tłumy, dziś generuje straty. Tarnów czeka na zmianę pogody
-
10:09
Przemoc rówieśnicza i cyberprzemoc – jak chronić dzieci? Rozmowa z podkomisarzem Hubertem Bracikiem
-
10:01
O przeprowadzkach w życiu zwierząt
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 6. - Matka i dziecko. Jak Kraków uczył się nowoczesnej opieki
-
15:05
Przełom w leczeniu chorób jelit. Biologia i dieta zmieniają życie pacjentów
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze