Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

17 filmów walczy z Złoty Róg Krakowskiego Festiwalu Filmowego

  • Kultura
  • date_range Wtorek, 2021.06.01 16:24 ( Edytowany Wtorek, 2021.06.01 17:02 )
Polskie filmy dokumentalne biorące udział w konkursie międzynarodowym na Krakowskim Festiwalu Filmowym są już po premierach. O Złoty Róg, czyli główną nagrodę, która umożliwia ubieganie się o Oscara, walczy 17 filmów z całego świata. Wśród nich "Antybohater" Michała Kaweckiego. To historia o Miszce, drobnym złodzieju, a także niepełnosprawnym narciarzu alpejskim, który zmaga się życiowymi problemami i próbuje jednocześnie dostać się na paraolimpiadę. Z reżyserem filmu "Antybohater", Michałem Kaweckim rozmawia Tomasz Bździkot.

fot: mat.prasowe

Film "Antybohater" Michała Kaweckiego będzie jeszcze wyświetlany w czwartek w kinie Kijów o godzinie 20. Wtedy też odbędzie się spotkanie z reżyserem. W sieci można  go zobaczyć w środę w piątek oraz w sobotę.

Po premierze jest też drugi polski film dokumentalny "Spacer z Aniołami" Tomasza Wysokińskiego. To opowieść prosto z RPA, o tajemniczym Jerrym, który podejmuje próbę odnalezienia dziewczynki porwanej przed kilkoma laty. Ten dokument podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego będzie wyświetlany jeszcze tylko raz - w piątek w kinie pod Baranami o 14:30. Natomiast we wtorek wieczorem, w czwartek oraz w sobotę będzie dostępny online.

 

Tomasz Bździkot/bp

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię