Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Zakopianka pęka na wyremontowanym odcinku

  • Kraków
  • date_range Wtorek, 2013.01.29 10:23 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 02:53 )
Na remontowanym niedawno odcinku drogi, przy samym wjeździe do Zakopanego, pojawiły się spore poprzeczne pęknięcia na asfalcie.

Zakopianka, fot. Przemek Bolechowski


Zakopianka zaczyna pękać - alarmują mieszkańcy stolicy Tatr. Przy samym wjeździe do Zakopanego, na odcinku około 1000 metrów, który niedawno został wyremontowany, są już trzy wyraźne uskoki, które utrudniają jazdę kierowcom.
Specjaliści uspokajają, że powstałe szczeliny to niszczycielski skutek wody i mrozu. Ich zdaniem do pęknięć przyczynił się też ogromny ruch samochodów.
Janusz Majcher, burmistrz Zakopanego zapowiada że na wiosnę zostanie wykonana szczegółowa ekspertyza uszkodzeń, jakie w ostatnich dniach pojawiły się na zakopiance.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad tłumaczy że na remontowanych niedawno odcinku zakopianki wymieniono jedynie nawierzchnię, tymczasem droga wymaga generalnego remontu. Trzeba między innymi wymienić stare betonowe płyty na nową podbudowę. Niestety protesty górali, a potem kryzys spowodowały że plany remontu drogi na Podhalu zostały odłożone na półkę.
Również odcinek drogi od Lubnia do Rabki, którego przebudowa miała się rozpocząć w 2014 roku, może spaść z planu inwestycji Ministerstwa Transportu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie jest w stanie określić, kiedy będzie szansa na modernizację zakopianki w tym rejonie Małopolski.

(Przemek Bolechowski/jp)
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię