Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Zakopane: Będą uczyć górali jazdy na nartach

  • Kraków
  • date_range Wtorek, 2012.12.04 09:48 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:49 )
Władze Zakopanego postanowiły już tej zimy sfinansować lekcje jazdy na nartach dla dzieci ze wszystkich miejskich szkół podstawowych.

fot: www.artykul.com.pl


Zajęcia mają się odbywać przez jeden miesiąc i obejmować kilka godzin nauki pod okiem instruktora narciarskiego. Projekt wymyślili zakopiańscy radni gdy okazało się, że spora część dzieci w stolicy Tatr nie umie jeździć na nartach.

Janusz Majcher burmistrz Zakopanego nie wyobraża sobie, aby ktoś mieszkający w Tatrach nie umiał jeździć na nartach czy desce snowboardowej.

Pilotażowy program obejmie w tym roku zajęcia wf na stokach w trzecich klasach podstawówki. Władze miasta nie wykluczają jednak, że w przyszłości i starsze dzieci będą mieć lekcje wf na nartach.

Koszt tegorocznych lekcji narciarstwa wyniesie około 70 tys. zł. Miasto zwróciło się o dofinansowanie projektu do Ministerstwa Sportu. Jeśli wniosek spotka się z odmową, to burmistrz Zakopanego zapowiada, że lekcje sfinansuje z miejskiej kasy.

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię