Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Zabytkowe tramwaje znowu przejechały przez Kraków

W niedzielę odbyła się parada historycznych pojazdów krakowskiego MPK. Z zajezdni Nowa Huta do Zajezdni Podgórze przejechały tramwaje typu "N" z zabytkowego taboru. Po raz pierwszy zaprezentowano także nowy nabytek. To pochodzący z lat 50 tramwaj, który kiedyś jeździł po krakowskich torach.

Fot. Tomasz Bździkot

Jak mówi Mariusz Szałkowski, wiceprezes krakowskiego MPK, to ostatni tramwaj tego typu, którego brakowało w zabytkowym taborze Krakowa. - Udało nam się kilka lat temu taki tramwaj w niemal oryginalnym stanie naleźć w Poznaniu i kupić. Wyremontowaliśmy go i jest w pełni gotowy do przejazdu - dodaje Szałkowski.

W paradzie wzięły także udział inne zabytkowe tramwaje tego typu, a także wyjątkowe i nieprezentowane do tej pory pojazdy techniczne – szlifierka i wagon do odśnieżania.

Na terenie Zajezdni Podgórze odbył się piknik, na którym prezentowano także zabytkowe autobusy i samochody należące do krakowskiego MPK.
Posłuchaj co mówi oraz krakowiane
Autor:
Tomasz Bździkot

Opracowanie:
Justyna Polewska-Nowicka

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię