Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Z autobusów i tramwajów znikają wydzielone strefy przy kierowcy

Od środy w krakowskich autobusach i tramwajach nie ma już wydzielonej strefy w rejonie kabiny prowadzącego. Specjalne taśmy, które oddzielały przestrzeń pasażerską od kabiny, zostały usunięte z wszystkich pojazdów. To oznacza, że pasażerowie zyskają dodatkowe miejsca siedzące. Będą także mogli korzystać z pierwszych drzwi.

fot: Joanna Orszulak

Decyzja o likwidacji stref została podjęta po rekomendacji Centrum Zarządzania Kryzysowego i jest związana z malejącą liczbą przypadków zakażeń wirusem COVID-19 oraz prowadzoną wśród pracowników MPK SA akcją szczepień.

Bez zmian pozostaje dezynfekcja we wszystkich autobusach i tramwajach. W pojazdach dezynfekowane są przede wszystkim przyciski, poręcze, uchwyty, kasowniki i automaty biletowe.
Autor:
Radio Kraków

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię