Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Władze Nowej Lewicy podjęły w trybie natychmiastowym decyzję o zawieszeniu poszukiwanego od kilku dni Jakuba B.

  • Bartłomiej Ziaja
  • date_range Wtorek, 2022.09.27 16:04 ( Edytowany Piątek, 2022.09.30 15:49 )
Jakub B., zaginiony działacz Lewicy z Sądecczyzny zawieszony przez partię. To w związku z podejrzeniami, że powodem jego zniknięcia może być napaść seksualna. Według Gazety Krakowskiej i portalu TVP Info jedna z kobiet uczestnicząca w wyjeździe szkoleniowym w hotelu w Krakowie oskarżyła Jakuba B. o gwałt. Następnego dnia po tym zdarzeniu polityk Lewicy miał uciec. Policja i prokuratura na razie nie komentują sprawy. Gazeta i telewizja miały to ustalić na podstawie nieoficjalnych źródeł.

Do zdarzenia miało dojść w hotelu w Krakowie w czasie wyjazdu szkoleniowego. Jedna z uczestniczek miała zgłosić się na policje i oskarżyć polityka o gwałt. To właśnie dlatego polityk zniknął.

Prokuratura i policja na razie nie komentują tych doniesień. Władze Lewicy poinformowały natomiast, że zawiesiły Jakuba B. w prawach członka partii. Potwierdził to w rozmowie z naszym reporterem Bartłomiejem Ziają rzecznik klubu Lewicy w sejmie Marek Kacprzak:

Decyzja władz Nowej Lewicy była natychmiastowa. Zarzuty są na tyle mocne i nie można tego w żaden sposób bronić ani relatywizować. Teraz czekamy na wyjaśnienie sprawy.

Posłuchaj rozmowy z Markiem Kacprzakiem


Jakub B. ostatni raz był widziany w czwartek około południa w pobliżu hotelu Hilton w Krakowie. Od tamtej pory nie ma z nim kontaktu. Jakub Bocheński ma 30 lat, 180 cm wzrostu, ciemne włosy, brązowe oczy i zarost. W dniu zaginięcia był ubrany w czarną bluzę z kapturem i dżinsowe spodnie. Poruszał się grafitowym Renault Megane combi. Informacje o zaginionym i jego samochodzie można zgłaszać na policję.

Tematy:
Autor:
Bartłomiej Ziaja

Opracowanie:
Jowita Gałka-Kucharska

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię