Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Władysław Kosiniak Kamysz: akademiki za symboliczną złotówkę i wsparcie dla przedsiębiorców

  • Bartłomiej Bujas
  • date_range Niedziela, 2023.09.10 12:37 ( Edytowany Niedziela, 2023.09.10 12:51 )
Postulaty wyborcze w podkrakowskich Myśleniach prezentowało w niedzielę Polskie Stronnictwo Ludowe. Prezes PSL-u Władysław Kosiniak Kamysz mówił nie tylko o wsparciu dla rolników i przedsiębiorców, ale także o sytuacji uczniów i studentów. Partia postuluje akademiki za symboliczną złotówkę.

Fot. Bartłomiej Bujas

Rozwiązanie miałoby dotyczyć również burs, w których mieszkają uczniowie szkół średnich. Szef Ludowców przekonywał, że na realizację tego przedsięwzięcia placówki oświatowe otrzymywałyby pieniądze z budżetu państwa:

Artykuł 70 Konstytucji Rzeczpospolitej mówi o bezpłatnym dostępie do nauki i o wsparciu i równych szansach w zdobyciu wykształcenia. Każdy ma równy dostęp do wykształcenia. Dzisiaj nie ma tego równego dostępu i nie ma bezpłatnego kształcenia. Nie ma równego dostępu, bo ci, którzy mieszkają z dala od dużych ośrodków akademickich, muszą się przeprowadzić, wynająć albo pokój w akademiku, albo pokój na wolnym rynku. Ceny oszalały

- podkreśla szef PSL. Kosiniak-Kamysz mówił również o dobrowolnym ZUSie dla przedsiębiorców. Przypomniał, ze ich projekt został złożony w Sejmie, ale do tej pory nie poddano go pod obrady.

Jesteśmy jedyną formacją, która jest partią polskich przedsiębiorców, bo mówimy o tym od zawsze, a nie od startu kampanii wyborczej. Dobrowolny ZUS, składka zdrowotna na starych zasadach, wypłata ubezpieczenia zdrowotnego przez ZUS od pierwszego dnia, VAT i PIT od zapłaconej faktury i bardzo ważna - rzecz spokój w przepisach, stabilność przepisów - o tym mówią wszyscy przedsiębiorcy - chaos, który został wprowadzony w ostatnich latach, trzy systemy podatkowe w jednym roku doprowadziły do klęski, do upadku

- przekonywał Kosiniak-Kamysz.

Politycy PSL-u spotkali się w Myślenicach z  lokalnymi przedsiębiorcami. Wydarzenie w Myślenicach było połączone z prezentacją kandydatów w tegorocznych wyborach parlamentarnych. Na drugim miejscu listy Trzeciej Drogi z okręgu 12. do Sejmu startuje Maciej Ostrowski, były burmistrz Myślenic. Z okręgu 30. do Senatu, wybrany w ramach Paktu Senackiego - burmistrz Kęt Krzysztof Klęczar.

Tematy:
Autor:
Bartłomiej Bujas

Opracowanie:
Justyna Polewska-Nowicka

Wyślij opinię na temat artykułu


Zobacz także

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię