Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Wirtualne pensjonaty na Podhalu oszukują na potęgę

  • Kraków
  • date_range Wtorek, 2013.01.08 11:50 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 02:48 )
Kolejne oszustwa na tzw. wirtualne pensjonaty pod Tatrami. Chodzi o fałszywe oferty noclegów zamieszczane w internecie.

fot. Przemek Bolechowski


Oszuści kuszą komfortowymi warunkami i bardzo niską ceną, ale żądają aby przed przyjazdem goście wpłacali zaliczki. W ciągu ostatnich tygodni do zakopiańskiej policji zgłosiło się już kilkunastu poszkodowanych turystów. Każdy z nich wpłacił kilkusetzłotowe zaliczki a po przyjeździe do Zakopanego okazywało się że pod wskazanym adresem nie ma żadnego luksusowego pensjonatu. Zakopiańska policja prowadzi śledztwo w każdej ze spraw i na bieżąco blokuje strony internetowe z fałszywymi ofertami. Kazimierz Pietruch rzecznik zakopiańskiej policji apeluje do turystów aby przy rezerwacji noclegów zachować szczególną ostrożność.Zakopiański Urząd Miasta posiada bazę oficjalnych pensjonatów i kwater prywatnych dostępnych również na stronie stolicy Tatr. Problem w tym, że wiele pensjonatów mimo, że działa uczciwie nie jest jeszcze zgłoszona do tej bazy danych. Są i tacy kwaterodawcy, którzy co prawda turystów nie oszukują ale swoją działalność wolą trzymać w tajemnicy przed skarbówką. W takich przypadkach turysta też nie jest w stanie oferty zweryfikować.(Przemek Bolechowski/jg)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię