Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Wioska papieska pod Tatrami - propozycja górali na 2016

  • Kraków
  • date_range Wtorek, 2013.07.30 08:54 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:05 )
Górale chcą się przyłączyć do organizowania Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. I na Podhalu pojawiają się głosy, że przynajmniej część pielgrzymów, którzy przybędą do Małopolski, mogłaby mieszkać przez kilka dni właśnie pod Tatrami.

fot. P. Bolechowski

Górale podkreślają, że przyjazd Papieża Franciszka do Krakowa będzie dla nich wyjątkowym wydarzeniem. W ten sposób chcą przyłączyć się do organizacji uroczystości, która odbędzie się za trzy lata.

Jan Gąsienica Walczak - radny zakopiański i pomysłodawca organizacji wioski papieskiej tłumaczy, że sam Kraków na pewno nie pomieści kilku milionów pielgrzymów.

Władze Zakopanego również przyznają, że pomysł jest znakomity i że będą namawiać, aby właściciele hoteli i pensjonatów wynajmowali pielgrzymom noclegi za symboliczną opłatę. To może pokazać, że stereotypy o Podhalu i góralach nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Światowe Dni Młodzieży mają odbyć się w Krakowie za trzy lata - po raz pierwszy zostały zorganizowane w 1985 roku z inicjatywy Jana Pawła II.

( Przemyslaw Bolechowski /dw)
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię