Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Wicemarszałek Wojciech Kozak jedynką na krakowskiej liście PSL

  • Kraków
  • date_range Środa, 2015.08.26 15:31 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:10 )
PSL zaprezentowało swoich kandydatów z Małopolski, którzy będą startować w wyborach parlamentarnych. Działacze PSL-u zapewniali, że jeszcze nigdy nie mieli tak silnego składu i liczą na swój najlepszy wynik w historii.

fot. A.Skóra

Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz jest lokomotywą wyborczą na tarnowskiej liście partii. "Jedynką" na krakowskiej liscie jest Wojciech Kozak, wicemarszałek województwa małopolskiego i radny sejmiku województwa od dwóch kadencji. W Małopolsce Zachodniej liderem listy jest Józef Kała - wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, wieloletni starosta oświęcimski oraz wójt Polanki Wielkiej. Natomiast na sądeckiej liście nr 1 jest Bronisław Dutka, dyrektor Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Krakowie, wieloletni poseł, były wójt gminy Limanowa.

 

Listy kandydatów w wyborach do Senatu zostaną zaprezentowane prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Podczas konferencji w Białoprądnickim Dworku w Krakowie działacze PSL-u zapewniali, że jeszcze nigdy nie mieli tak silnego składu i liczą na swój najlepszy wynik w historii. Sceptycznie odnieśli się też do wrześniowego referendum.

 

/Aleksandra Skóra, Wacha/

 

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię