W przyszłym tygodniu przedsiębiorcy mają przedstawić swoją propozycję ruchu w ścisłym centrum. Już teraz zapowiedzieli jednak, że jeśli władze miasta zakażą im wjazdu na ul. Wiślną, Bracką, Gołębią i Franciszkańską, będą protestować. Czują się bowiem dyskryminowani przez urzędników. W najbliższy poniedziałek ma też zapaść decyzja o zasięgu wjazdówek do strefy B wydawanych kierowcom meleksów. Wjazdówki mają obowiązywać od 1 lipca. 

Przypomnijmy, w Krakowie odbył się już protest kierowców meleksów. Ulicą Grodzką przejechało - według informacji organizatorów - około 80 elektrycznych pojazdów. Przedsiębiorcy protestowali przeciwko planom zamknięcia dla meleksów kilku ulic w ścisłym centrum.

Po Krakowie jeździ blisko 200 meleksów. Oprócz nich, jak policzyli przedsiębiorcy, pozwolenie na wjazd do strefy B ma blisko 6 tys. pojazdów. Zastępca dyrektora ds. infrastrutury ZIKiT-u Andrzej Olewicz, zapowiedział, że urzędnicy zrobią z tym porządek. Kolejne plany poprawy bezpieczeństwa ruchu w ścisłym centrum mamy poznać po wakacjach.

 

 

(Dominika Panek/ew)

Obserwuj autorkę na Twitterze: