Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

W styczniu rozpocznie się demontaż schodów (nie)ruchomych przy krakowskim dworcu autobusowym

Kolejna odsłona serialu o ruchomych schodach przy krakowskim dworcu autobusowym. W styczniu rozpocznie się demontaż zniszczonych schodów. Zajmie się tym firma OTIS, która projektuje nowe schody i będzie je później montować.

Fot. Martyna Masztalerz, archiwum RK

Dojdzie do nich jeszcze zadaszenie. Będzie to taki rodzaj tunelu, by schody mogły przez długie lata służyć mieszkańcom i turystom. Będą odcięte od warunków atmosferycznych. Jak każde schody ruchome będą wymagać serwisów i zapewne zdarzą się takie sytuacje, kiedy schody nie będą jeździć, bo będzie konserwacja, ale to całkiem normalna sytuacja związana z tego typu urządzeniami

- informuje Krzysztof Wojdowski z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Jak tłumaczy Wojdowski, naprawa istniejących schodów była nieopłacalna:

Niestety nie dało już naprawić się tych schodów. Zdecydowanie prościej jest wymienić schody na nowe.

Koszt nowych schodów to 4 miliony złotych. To potrzebna inwestycja dla podróżnych z ciężkimi bagażami czy dla osób z niepełnosprawnościami.

Wykonanie indywidualnego projektu schodów ruchomych jest konieczne, ponieważ muszą pasować do tego właśnie konkretnego miejsca. Dodatkowym elementem, jaki muszą wziąć pod uwagę projektanci schodów, jest ich zadaszenie. Między innymi dlatego nie można po prostu skopiować istniejącego projektu.

Kiedy nowe schody będą już gotowe w fabryce, rozpocznie się ich transport do Krakowa. Nowe ruchome schody wraz z dachem, a właściwie specjalną tubą, powinny być gotowe na początku lata przyszłego roku.

Autor:
Radio Kraków

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu


Zobacz także

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię