Wiadukt na ul. Miodowej to obiekt zabytkowy, który zgodnie z wymogami konserwatora zabytków jest nieruszany, jeżeli chodzi o prace modernizacyjne. Wykonawca musi dobudować z obu stron wiaduktu socjalne konstrukcje, na których zmieszczą się dodatkowe tory kolejowe. Ta po stronie ul. Siedleckiego jest już gotowa, a druga od strony Miodowej została wybudowana i będzie wykańczana – mówi Piotr Hamarnik z PKP PLK. - W najbliższych miesiącach zmieni się bardzo dużo, bo wiadukt jest na granicy, w miejscu, w którym powstają też estakady kolejowe. Będziemy mieli otwartą przestrzeń. Nie tylko będzie można przechodzić z ul. Miodowej w kierunku ul. Siedleckiego, ale też w przyszłości będzie można korzystać z przestrzeni, która się otworzy pod estakadami, będzie można wzdłuż estakad dotrzeć do ul. Grzegórzeckiej.

Ostatnie prace trwają pod wiaduktem na Łokietka, więc już w przyszłym tygodniu będziemy chcieli oddać do użytku nowy obiekt - zapewnia Piotr Hamarnik.

- Można powiedzieć, lepiej późno niż wcale - mówi Marcin Greda, radny Dzielnicy Krowodrza. - Przez ostatnie dwa lata przeżyliśmy na Krowodrzy komunikacyjny armagedon. Praktycznie wszystkie przyjazdy pomiędzy Krowodrzą a Prądnikiem Białym były remontowane i zamykane. Przy Łokietka był on zamknięty praktycznie na stałe. Mieszkańcy na pewno odetchną z ulgą.

- Ten wiadukt jest dużo większy od starszej konstrukcji. Ma miejsca pod spodem, dzięki czemu udało się tam zmieścić pełnowymiarową jezdnię. Nie będzie ruchu wahadłowego. Będzie też szeroki chodnik dla pieszych. Jest po prostu bezpieczniej – dodaje Piotr Hamarnik.

 

Przejazd pod wiaduktem na Łokietka zostal zamknięty na początku kwietnia tego roku.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

 

 

 

RK/ko