Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

W Krakowie utworzono sześć mobilnych punktów szczepień

W celu przyspieszenia procesu szczepień przeciw COVID-19, w Krakowie utworzono sześć mobilnych zespołów szczepień. Uprawnione do skorzystania z nich są osoby powyżej 70. roku życia, zapisy będą przyjmowane od poniedziałku – podał Urząd Miasta Krakowa.

fot: Pixabay

Posłuchaj, kto jest uprawniony do korzystania z mobilnego punktu szczepień

Mobilne zespoły szczepią w domu te osoby, które skończyły 70 lat i mają obiektywne trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień. Zapisy będą przyjmowane od 21 czerwca pod specjalnym numerem telefonu: 730 977 999.

Za organizację mobilnych punków szczepień odpowiada Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie i punkty Szczepień Powszechnych.

Jak poinformował Urząd Miasta, planowane jest obniżanie wieku osób uprawnionych do skorzystania z tej formy szczepień, o czym miasto będzie informować na bieżąco.
Tematy:
Źródło:
Polska Agencja Prasowa

Autor:
Bartłomiej Bujas

Opracowanie:
Beata Penderecka

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię