Co prawda świeża pokrywa śnieżna to zaledwie kilka centymetrów, ale razem ze śniegiem zrobiło się bardzo zimno. Dziś rano termometry na Kasprowym Wierchu pokazywały minus 5 stopni, w Zakopanem zaledwie trzy kreski powyżej zera.
TOPR ostrzega - w wyższych partach Tatr warunki są typowo zimowe. W wielu miejscach na szlakach leżą śnieg i lód i jest bardzo ślisko. Edward Lichota zastępca naczelnika TOPR apeluje do turystów o wyjątkową rozwagę w najbliższych dniach i apeluje do turystów wybierających się w wyższe partie Tatr, by odpowiednio się ubrali i zabrali ze sobą raki i czekany.
Mimo połowy maja, w Tatrach nadal obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Widoczność w wielu miejscach znacznie ogranicza mgła. A od rana miejscami znów pada deszcz lub deszcz ze śniegiem. Synoptycy zapowiadają stopniową poprawę pogody i ocieplenie ale za kilka dni.
(Przemek Bolechowski/jp)
- A
- A
- A
TOPR ostrzega: zimowe warunki w Tatrach
Zima powróciła w Tatry - w ciągu ostatniej doby w górach znów padał śnieg.Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
07:49
Od poniedziałku utrudnienia dla pieszych i kierowców na ul. Wrocławskiej w Krakowie
-
06:56
W niedzielę w Małopolsce na przemian chmury i słońce, nadal chłodno
-
20:19
Śmiertelny wypadek na Rysach i wychłodzeni Hiszpanie na Szpiglasowej Przełęczy
-
18:25
W pełnym rozkwicie. Zobacz najpiękniejsze zdjęcia pól rzepaku
-
17:34
Tajemnicza torebka pełna pieniędzy. Policja wciąż szuka właściciela
-
17:17
Znamy herb i dewizę Papieża Leona XIV
-
16:19
W hotelu przy ul. Reymonta w Krakowie znaleziono dwa ciała
-
15:56
Aktywiści i ekolodzy walczą o lepszą ochronę krakowskiego lasu łęgowego
-
13:39
Morderstwo w Skale: mężczyzna przyznał się do zabicia matki
-
13:21
Jest akt oskarżenia ws. napadu na bank w Krakowie sprzed 16 lat
-
13:10
Koncert Ivo Pogorelicha w Krakowie: "dziwne doznanie, wstrząsające"
-
22:05
Istoty pozaludzkie.Co daje status osoby prawnej?
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze