Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Szpital im. Żeromskiego zaprasza dzieci na szczepienia

Bez kolejki i długiego oczekiwania na termin – informuje szpital im. Żeromskiego w Krakowie, który zaprasza dzieci na szczepienia przeciw koronawirusowi.

fot: Pixabay

Placówka szczepi dzieci od 12. roku życia, a jeśli jest taka potrzeba, podaje małym pacjentom szczepionkę w warunkach szpitalnych. Punkty szczepień są czynne w godz. 8–18.


Szpital im. Żeromskiego przypomina, że w każdym punkcie szczepień i w każdym terminie osobą kwalifikującą do szczepienia jest lekarz. Nie można wysłać dziecka na szczepienie w towarzystwie kolegi czy sąsiadki, obecność opiekuna prawnego jest obowiązkowa!

Nastolatki otrzymają szczepionkę firmy Pfizer, która jako jedyna została dopuszczona dla osób w tym wieku.

Na szczepienia można się zarejestrować, kontaktując się na przykład ze szpitalnym punktem szczepień lub poprzez infolinię NFZ 989.
Tematy:
Źródło:
Radio Kraków

Autor:
Maciej Skowronek

Opracowanie:
Beata Penderecka

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię