Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Szlak na Rysy zamknięty do odwołania

  • Kraków
  • date_range Czwartek, 2012.07.05 17:48 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:22 )
Katastrofa przyrodnicza w Tatrach - lawina kamienna zeszła dziś w rejonie Rysów i zniszczyła część szlaku na ten najwyższy szczyt w Polsce.

fot: Przemek Bolechowski

Posłuchaj dyrektora TPN

O zdarzeniu centralę TOPR powiadomili turyści którzy podchodzili właśnie szlakiem. Na szczęście nikogo w rejonie skalnego obrywu w tym czasie nie było.

Lawina kamieni uszkodziła poważnie i szlak i znajdujące się tam sztuczne zabezpieczenia - m.in. stalowe łańcuchy. Paweł Skawiński dyrektor TPN powiedział Radiu Kraków, że szlak został zamknięty w obawie o turystów - obecnie mogą dojść jedynie do Czarnego Stawu nad Morskim Okiem.

Wszystko wskazuje na to, że kamienną lawinę wywołały wcześniejsze, bardzo intensywne opady deszczu. Do podobnego zdarzania doszło w latach 80-tych XX wieku, kiedy kamienie częściowo zasypały Czerwone Stawki w dolinie Gąsienicowej.

Teraz na Rysy można wejść tylko od słowackiej strony szlakiem prowadzącym od doliny Mięguszowieckiej.


Przemek Bolechowski/bp
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię