Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Sprawa "skóry": Robert J. usłyszał zarzut morderstwa ze szczególnym okrucieństwem

  • Kraków
  • date_range Czwartek, 2017.10.05 05:27 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:58 )
Robert J. usłyszał zarzut morderstwa ze szczególnym okrucieństwem i grozi mu dożywocie. W czwartek odbyła się pierwsza część przesłuchania 52-latka podejrzewanego o zabójstwo krakowskiej studentki w 1998 roku. W piątek do sądu ma zostać skierowany wniosek do sądu o tymczasowy areszt.

fot: G. Krzywak

Posłuchaj co mówi Sebastian Gleń z małopolskiej policji
Doprowadzenie Roberta J. do prokuratury

Robert J. noc ze środy na czwartek spędził w policyjnej izbie zatrzymań. W czwartek przed godz. 14 doprowadzony został do zamiejscowego wydziału Prokuratury Krajowej w Krakowie. Tam do późnych godzin nocnych były wykonywane czynności procesowe z jego udziałem. W piątek prokuratura wznowi przesłuchania.

Kluczowe będzie to, czy Robert J. będzie chciał mówić i co powie. Śledczych interesuje wiele wątków, między innymi, gdzie ukrył resztę ciała Katarzyny Z. i czy działał sam.

Przypomnijmy, według ustaleń dziennikarskiego śledztwa reporterów Radia Kraków i portalu Onet.pl, Robert J. pobił, torturował, a następnie oskórował krakowską studentkę w jednym z domków na obrzeżach Krakowa. Profesjonalnego cięcia ludzkiej skóry nauczył się w jednym z krakowskich szpitali, gdzie w latach 80. pracował w prosektorium. Mężczyzna w młodości znany był z maltretowania zwierząt, a w policyjnych aktach można znaleźć zgłoszenia od kobiet, które nękał.

Przeczytaj: Wiemy, kim jest zatrzymany w sprawie zabójstwa Katarzyny Z.

 

 

 

(Grzegorz Krzywak/PAP/ko)

Zatrzymanie Roberta J.
Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

1241264

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię