Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Spór o wybieg dla psów w krakowskich Bieńczycach

  • Kraków
  • date_range Piątek, 2018.05.25 11:03 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:32 )
Ogrodzony skwer dla czworonogów miał powstać z pieniędzy z budżetu obywatelskiego. Problemem jest jednak jego lokalizacja. Mieszkańcy w najnowszym biuletynie rady dzielnicy zwracają uwagę, że wybieg jest w sąsiedztwie kościoła i miejscu, w którym co roku przechodzi procesja Bożego Ciała.

fot: Jakub Kusy

Reporter Radia Kraków zapytał mieszkańców o ich zdanie. Jak się okazuje, nie mają nic przeciwko inwestycji. "Skoro będzie wybieg dla piesków i będą tam robiły kupy to tym lepiej. Procesja jest raz w roku. Nie będzie to przeszkadzało. Jak psy ganiają luzem to mają pretensje. Tak to gdzie te psy mamy wypuścić?" - mówią.

Skwer dla czworonogów miałby powstać w rejonie ulicy Świętej Rodziny na osiedlu Kalinowym. Oprócz części wiernych lokalnej parafii do protestu włączyli się dyrektorzy tamtejszego przedszkola, podstawówki i Młodzieżowego Domu Kultury, którzy w jego budowie upatrują się zagrożenia dla swoich podopiecznych. Do tego dochodzą, jak mówi dyrektorka szkoły walory...estetyczne i zapachowe.

Andrzej Buczkowski, przewodniczący Rady Dzielnicy Bieńczyce tłumaczy, że wszystko rozbija się o ogrodzenie. "Jeśli byłaby taka sytaucja, że ktoś zechciałby to ogrodzić płotem, żeby piesków nie było widać to nie ma sprawy. Niestety przykład z innych dzielnic mówi, że to jest odsłonięte. To przeważa w tej sytuacji" - mówi. O jakie sytuacje chodzi? O to, że psy mogą czasem...kopulować, a to zgorszyłoby dzieci, na dodatek co dwa lata przechodzi tamtędy procesja Bożego Ciała i to nie licuje z wybiegiem dla psów.

Jak się okazało, autorka projektu budowy wybiegu uległa naciskom części mieszkańców i zwróciła się do Zarządu Zieleni Miejskiej z prośbą o zmianę lokalizacji. Jeżeli mieszkańcy zagłosują za budową wybiegu, powstanie on w rejonie ulicy Okulickiego. Wybieg ma kosztować 250 tysięcy złotych. Ma być ogrodzony i podzielony na części: dla psów dużych i małych. 

fot: Jakub Kusy

 

 

(Jakub Kusy/ko)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię