Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Słonica z krakowskiego ZOO wylosowała zwycięzcę !

  • Kraków
  • date_range Środa, 2012.06.06 08:57 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:16 )
Citta wybrała polską reprezentację.

fot. Ola Ratusznik

Posłuchaj Słonica stawia na biało-czerwonych
W piątek polscy piłkarze zagrają swój pierwszy mecz na Mistrzostwach Europy. Będzie to jednocześnie mecz inaugurujący to wielkie piłkarskie wydarzenie. Na poznanie zwycięzców spotkania Polski z Grecją nie trzeba jednak czekać do piątku. W Krakowie już znamy zwycięzcę.

W samo południe w Krakowskim Ogrodzie Zoologicznym słonica Citta zdecydowała, która drużyna będzie cieszyć się wynikiem piątkowego spotkania.
Słonica dostała do wyboru trzy melony - jeden z flagą Polski, drugi z flagą Grecji a trzeci ze znakiem X - czyli remis. Citta nie wahała się - bez namysłu wybrała "polski melon" i zjadła go ze smakiem.

Wszystko wskazuje na to, że wróżbę trzeba traktować poważnie. Niedawno podopiecznej krakowskiego ZOO udało się wytypować zwycięzcę Ligii Mistrzów. Słonica kilkanaście razy z rzędu zjadła jabłko pod którym krył się napis Chelsea. Miejmy nadzieję, że tym razem również się nie pomyli. I ze zwycięstwo pisane jest naszej drużynie.

Do tej odpowiedzialnej roli krakowskie Zoo wybrało Cittę w drodze selekcji. O miano wróżki konkurowała z osłem i papugą, jednak żadnemu z tych zwierząt nie udało się tak dobrze typować, jak słonicy. Citta ma 33 lata i w krakowskim Zoo mieszka od 6 lat.

Ola Ratusznik/bp

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię