Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie uzyskali informację o kradzieży dokonanej w jednym ze sklepów rowerowych i możliwości ukrywania skradzionego „łupu” na terenie Małopolski. W trakcie wykonywanych czynności do tej sprawy policjanci ustalili miejsce ukrywania rowerów — był to teren prywatnej posesji w gminie Michałowice.

2 czerwca 2023 roku kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie udali się pod ustalony adres. Na miejscu zastali 48-latka. Przeszukali teren całej posesji, odnajdując 10 rowerów, w tym kilka elektrycznych. Pojazdy te miały widoczne ślady ingerencji w numery identyfikacyjne, więc wszystkie zostały przez śledczych zabezpieczone. Policjanci ustalili już, że jeden ze znalezionych rowerów elektrycznych pochodzi z kradzieży dokonanej w czeskim sklepie rowerowym, a jego wartość przekracza 46 tysięcy złotych. W miejscu zamieszkania sprawcy kryminalni znaleźli też niewielkie ilości marihuany i ponad 20 tysięcy złotych, które też zabezpieczyli.

48-latek został zatrzymany i kolejnego dnia przedstawiono mu zarzuty paserstwa oraz posiadania narkotyków. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.