"Bardzo przykro było kilka lat temu uzmysłowić sobie dzięki działaniom Skawińskiego Alarmu Smogowego, ale również Polskiego Alarmu Smogowego, na którym miejscu i jak źle wygląda Skawina, jeśli chodzi o kwestię jakości powietrza. Robimy co w naszej mocy, by z tej pierwszej dziesiątki najbardziej zanieczyszczonych miast europejskich zejść i myślę, że już widać efekty" - komentuje Rzepisko.

Urząd Gminy w Skawinie zachęca mieszkańców do kontaktowania się z ekodoradcą i korzystania z dofinansowań wymiany pieców w ramach programu "Stop Smog" czy też programu "Czyste Powietrze". Aby nowe przepisy weszły w życie, uchwała radnych Skawiny musi zostać zaakceptowana przez Sejmik Województwa Małopolskiego.

 

Tomasz Bździkot/łk

 

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.