Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Remont ul. Królowej Jadwigi zakończony. Trwał 20 lat!

  • Bartłomiej Bujas
  • date_range Czwartek, 2023.06.01 16:32 ( Edytowany Czwartek, 2023.06.01 16:58 )
Lepiej późno niż później... nawet jeśli na zakończenie przebudowy całej ulicy Królowej Jadwigi w Krakowie trzeba było czekać dwadzieścia lat. Drogowcy zakończyli prace budowlane na odcinku między ulicą Robla a Jesionową. Dziś na tę trasę wyjechały autobusy. Przy drodze znów zrobiło się głośno, ale tym razem już nie za sprawą koparek i buldożerów.

fot: B. Bujas

posłuchaj materiału Bartłomieja Bujasa

Z zakończenia prac budowlanych cieszą się mieszkańcy, kierowcy i właściciele pobliskich sklepów. Życie na ulicy Królowej Jadwigi powoli wraca do normalności.

Krzysztof Wojdowski z Zarządu Dróg Miasta Krakowa przekonuje, że na odcinku między ulicami Robla a Jesionową wykonano gruntowny remont:

Każdy, kto jechał tym fragmentem ulicy na lotnisko, czy do ZOO, pamięta, że był w opłakanym stanie.

Jezdnia wreszcie nie ma dziur, pojawiły się szerokie chodniki, nowe zatoki i wiaty przystankowe. Mimo że jest dobrze mieszkańcy mają kilka obaw. Ta największa dotyczy odwodnienia terenu. Przypominają, że po opadach deszczu była tam jedna, wielka kałuża. Jak będzie teraz? Okaże sie po pierwszym deszczu. Teraz pod drogą poprowadzono dwie rury o średnicy 140 centymetrów każda. 

Dziś remontowanym odcinkiem Królowej Jadwigi wreszcie pojechały autobusy. To między innymi linie  102 z Krowodrzy Górki na Bielany  i 134 sprzed stadionu Cracovii do ZOO - mówi Sebastian Kowal z Zarządu Transportu Publicznego. Zmian jest więcej

192 co dwadzieścia minut bedzie kursować na odcinku Nowy Kleparz - Olszanica, co drugi kurs zostanie wydłużony do Olszanicy Bory

Mieszkańcy narzekają jednak, że linia 152  nadal kończy trasę w Chełmie i do Olszanicy nie dojeżdża. Nie wróciły autobusy, które jeździły na lotnisko.
Chodzi o 252 jeżdżący z osiedla Podwawelskiego.
Mieszkańcy zastanawiają się również, czy sygnalizacja świetlna na skrzyżowania ulicy Królowej Jadwigi z ulicą 28 lipca nie będzie powodować dodatkowych korków.

Tematy:
Autor:
Bartłomiej Bujas

Opracowanie:
Beata Penderecka

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię