Tegoroczna edycja zawodów odbyła się w formie zdalnej, wzięło w niej udział 75 zespołów z całego świata. "Tworzona przez zespół rakieta o napędzie hybrydowym Skylark, to już czwarta konstrukcja startująca w konkursie. W tej konstrukcji jednym z naszych autorskich rozwiązań jest silnik, który został w pełni zaprojektowany przez nas, a także dobór paliwa. Testujemy innowacyjne mieszanki paliw na bazie wosku. Wzmacniamy go drukowanymi w 3D matrycami nylonowymi. System elektroniki też jest nasz autorski. Wszystkie płytki zostały przez nas zaprojektowane, wykonane i zaprogramowane" - mówi Agata Zwolak z AGH Space Systems.

Podczas wirtualnej edycji konkursu oceniano przede wszystkim dokumentację techniczną zgłoszonej konstrukcji. Sędziowie obejrzeli także 15-minutowy film, który pokazywał pracę członków zespołu oraz poszczególne etapy projektowania, wytwarzania i testowania projektu. Ostatnim etapem zawodów był piętnastominutowy panel dyskusyjny z sędziami.

Studenci AGH zostali także zaproszeni do przedstawienia prelekcji na oficjalnej konferencji wydarzenia. Prezentacja przedstawi autorski system odzysku Skylark, czyli spadochrony oraz elektronikę pokładową odpowiedzialną za pomiary podczas lotu i obsługę systemu odzysku.

Rakieta skonstruowana przez studentów koła naukowego AGH Space Systems otrzymała również drugie miejsce w konkursie SDL Payload Challenge, organizowanym przez Space Dynamics Laboratory, jednego z głównych podwykonawców NASA i amerykańskiego Departamentu Obrony, za projekt i wykonanie zaawansowanego ładunku badawczego.