Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Projekt Pilecki. Czy powstanie film o rotmistrzu?

  • Kraków
  • date_range Piątek, 2012.11.16 11:40 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:45 )
Stowarzyszenie Auschwitz Memento z Oświęcimia chce nakręcić pełnometrażowy film dokumentalny o Witoldzie Pileckim. Rotmistrz był organizatorem ruchu oporu w Auschwitz. Po wojnie został skazany na śmierć przez władze komunistyczne. Zbiórka pieniędzy na projekt właśnie ruszyła.

Witold Pilecki Fot. www.projektpilecki.pl


Oświęcimskie stowarzyszenie szuka już partnerów i sponsorów, którzy pomogą zrealizować pełnometrażowy dokument. Film ma upamiętnić Witolda Pileckiego, który w obozie Auschwitz organizował konspirację. Po wojnie rotmistrz Pilecki został aresztowany przez władze komunistyczne i skazany na śmierć. Wyrok wykonano w 1948 roku.

"Chcemy zrobić film, który będzie przemawiał do różnych pokoleń, będzie przemawiał do młodzieży i będzie budził emocje" - mówi Bogdan Wasztyl ze stowarzyszenia Auschwitz Memento.

Do tej pory nie udało się znaleźć instytucji, która sfinansowałaby prace nad filmem. Koszt jego produkcji to 210 tysięcy złotych. Do tej pory oświęcimskie stowarzyszenie nagrało kilkaset godzin relacji byłych więźniów Auschwitz oraz przygotowało filmy dokumentalne m.in. o wojennych losach mieszkańców Podhala i zapomnianej zbrodni z Lasów Piaśnickich.Więcej na ten temat TUTAJ

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię