Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Podróżni PKP nie chcą płacić za miejscówki

  • Kraków
  • date_range Piątek, 2013.01.04 11:52 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 02:47 )
Pasażerowie PKP Intercity skarżą się, że przewoźnik wymaga kupowania miejscówek, czyli płacenia za miejsca siedzące w pociągu. Ich zdaniem nie jest to konieczne.

fot. Archiwum Radia Kraków


Przykład przymusowego kupowania miejscówek to połączenie z Krakowa do Krynicy. Nasz słuchacz zwrócił uwagę, że co dzień jeździ pociągiem zaledwie kilka osób. Wszyscy bez problemów znajdują miejsce siedzące, a trzeba za nie dodatkowo płacić.

Wcześniej Intercity prowadziło obowiązkową rezerwację tylko w ekspresach. Po interwencjach pasażerów miejscówki wprowadzono też w tańszych składach TLK, co podniosło komfort podróży, zwłaszcza w pociagach dalekobieżnych.


Pasażer w kasie kupuje miejscówkę a jeśli ich zabraknie, może kupić tańszy bilet, ale na miejsce stojące, w korytarzu. Beata Czemerajda z PKP Intercity tłumaczy, że wbrew pozorom - do Krynicy często jeżdżą tłumy podróżnych. Dodaje, że trudno jest oceniać ba bieżąco, jak wygląda sytuacja w konkretnym dniu. Jakiś czas temu kupowanie miejscówek nie było obowiązkowe - i zależało od woli pasażera. Ale ten pomysł się nie sprawdził - argumentuje Czemerajda.

Dlatego Intercity zdecydowało o obowiązkowej rezerwacji. Pocieszeniem może być jedynie fakt, że od nowego roku "miejscówka" jest tańsza. Kosztuje 3 złote - zamiast 5-ciu. Poza tym można skorzystać oferty "Wcześniej = Taniej" i zakupić bilet co najmniej tydzień najwcześniej miesiąc przed planowaną podróżą.
(Maciej Skowronek/jg)


Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię