Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

ONR organizuje cykl manifestacji POLexit. Dziś protestowali na krakowskim Rynku

  • Kraków
  • date_range Niedziela, 2016.05.01 14:58 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:36 )
Obóz Narodowo-Radykalny, na wzór Brytyjczyków, organizuje akcję POLexit. Chce zachęcić Polaków do krytycznego spojrzenia na Unię Europejską i doprowadzić do wyjścia Polski ze struktur unijnych, a przynajmniej renegocjacji traktatów, które zostały podpisane przez Polskę, w tym Traktatu Lizbońskiego z 2007 roku.

fot: Marek Lasyk

posłuchaj uczestników manifestacji
Protest ONR pod pomnikiem Mickiewicza fot: Marek Lasyk

Unia Europejska dąży do stworzenia supermocarstwa, państwa federalistycznego, Stanów Zjednoczonych Europy. My do tego nie chcemy dopuścić, bo wtedy państwa narodowe straciłyby swoją tożsamość -  mówi Tomasz Kalinowski, rzecznik prasowy ONR i podkreśla, że manifestacje, które odbyły się dziś w całej Polsce, w tym również w Krakowie, mają zachęcić do dyskusji.

Przedstawiciele Obozu Narodowo-Radykalnego nie zamierzają jednak zbierać podpisów i wystąpić z wnioskiem o zorganizowanie ogólnonarodowego referendum dotyczącego obecności Polski w Unii Europejskiej. Jak mówią, chcą na razie tylko inspirować do dyskusji.

Podsumowaniem cyklu manifestacji "POLexit" będzie centralna pikieta w Warszawie. Odbędzie się ona 3 maja.

 

Teresa Gut/bp

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię