Jak poinformował Kacper Michna z krakowskiego oddziału Generalnej dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ruch wahadłowy na 50-metrowym odcinku ul. Morcinka zostanie wprowadzony w środę ok. godz. 8. Odcinek ten znajduje się w okolicy wjazdu na teren ogródków działkowych "Budowlanka", między skrzyżowaniem z ul. Na Raciborowice a wjazdem na parking przy Zalewach Zesławickich.

"Będziemy prowadzili prace związane z przebudową sieci wodociągowej, potrwają one około tydzień" - zapowiedział przedstawiciel GDDKiA.

W rejonie utrudnienia ruch będzie sterowany sygnalizacją świetlną, a w godzinach szczytu i w czasie większego natężenia ruchu – ręcznie.

Zmiana organizacji ruchu jest związana z trwającą budową odcinka drogi ekspresowej S7 Widoma – Kraków Nowa Huta. Liczy on 18,3 km długości i połączy istniejące już węzły – Widoma i Kraków Nowa Huta. Inwestycja przebiega po mocno zurbanizowanych terenach Krakowa, w związku z czym jest kosztowna i skomplikowana pod względem technicznym. Na trasie powstaną m.in. cztery węzły drogowe (Łuczyce, Raciborowice, Kraków Mistrzejowice, Kraków Grębałów), a także wiele innych obiektów inżynieryjnych. Zgodnie z harmonogramem budowa ma się zakończyć w listopadzie 2024 roku.

Za dokończenie budowy odcinka drogi ekspresowej S7 od węzła Widoma do Krakowa odpowiada konsorcjum Gulermak i Mosty Łódź, wybrane na wiosnę 2021 r. przez GDDKiA na miejsce poprzedniego wykonawcy. Umowa z nim została wypowiedziana, ponieważ dotychczasowe tempo prac nie pozwoliłoby na zakończenie ich w uzgodnionym terminie. Wartość zadania to blisko 1,546 mld zł.