Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Więcej tramwajów i autobusów w Krakowie, wracają też opłaty w SPP

  • Kraków
  • date_range Piątek, 2020.05.01 11:45 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:25 )
Od poniedziałku kolejne zmiany w krakowskiej komunikacji miejskiej. Tym razem to dobre wiadomości, bo jak informuje Zarząd Transportu Publicznego najpopularniejsze linie tramwajowe i autobusowe w porannym i popołudniowym szczycie pojadą częściej.

fot: Marek Lasyk

Jak informuje Sebastian Kowal z ZTP - zmiany są związane z kolejnym etapem luzowania rządowych obostrzeń, które uwolnią handel w galeriach. Trzeba więc będzie pomóc krakowianom dojechać do pracy. Szczegółowe informacje dotyczące zmian w komunikacji miejskiej można znaleźć na stronie kmkrakow.pl

Koniec darmowego parkowego parkowania w Krakowie. W poniedziałek wracają opłaty za postój  w strefach. W związku z coraz większym ruchem w mieście i kolejnymi etapami luzowania rządowych obostrzeń, krakowscy urzędnicy zadecydowali o przywróceniu strefy. Za parkowanie w mieście krakowianie nie musieli płacić przez 7 tygodni. Od godziny 10 strefa powróci jednak na normalnych zasadach. W strefie A zapłacimy 6 złotych, w B - 5 złotych, a w strefie C - 4 złote.

Jak informuje Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa, te osoby, które miały wykupione abonamenty, nie muszą się jednak martwić. Do daty  zakończenia wykupionego wcześniej abonamentu dodajemy 49 dni i przez ten czas będzie nadal obowiązywał.

Pozostałe osoby zainteresowane wykupieniem abonamentów mogą zrobić to w Biurze Strefy Płatnego Parkowania przy ulicy Reymonta 20. Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku od godziny 8 do 15.
 

 

 
 

 

 

Joanna Orszulak/Bartłomiej Bujas/bp

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię