Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Nowoczesny oddział kardiologiczny w zakopiańskim szpitalu

  • Kraków
  • date_range Poniedziałek, 2013.01.07 20:28 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 02:48 )
W szpitalu powiatowym w Zakopanem, po generalnym remoncie i przebudowie uroczyście oddano do użytku nowy oddział kardiologiczny.

Fot. Przemek Boelchowski

Posłuchaj wypowiedzi Anny Orzechowskiej, ordynator oddziału kardiologicznego
Nowoczesny oddział kardiologiczny w zakopiańskim szpitalu powiatowym, fot. Przemek Bolechowski
To dobra i ważna wiadomość zarówno dla stałych mieszkańców jak i dla tysięcy turystów którzy przez cały rok wypoczywają pod Tatrami. W szpitalu już od lat działa nowoczesna pracownia kardiologii inwazyjnej a teraz pacjenci mają do dyspozycji komfortowe sale i maksimum bezpieczeństwa na nowym oddziale.Dr Anna Orzechowska ordynator oddziału kardiologicznego mówi, że powstała również sala intensywnej opieki kardiologicznej z najnowocześniejszym sprzętem.


Nowy oddział kardiologiczny zakopiańskiego szpitala to dodatkowe miejsca dla pacjentów. Obecnie więc szpital na kardiologii ma 31 łóżek w tym sześć na oddziale intensywnej terapii. To zapewni pacjentom maksimum komfortu i całkowicie zaspokoi potrzeby opieki medycznej w tym względzie.Generalny remont oddziału kardiologicznego zakopiańskiego szpitala kosztował prawie 800 tysięcy złotych. To koszt prac budowlanych jak i wyposażenia sal dla pacjentów i sali intensywnego nadzoru.Dyrekcja szpitala w Zakopanem zapowiada że teraz pod Tatrami ma powstać oddział rehabilitacji kardiologicznej. Wcześniej placówka zmodernizowała praktycznie wszystkie inne odziały jak i wybudowała zupełnie nowy blok operacyjny szpitala.(Przemek Bolechowski/jp)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię