Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Nowoczesne pociągi znów w naprawie, zawiniły stare tory

  • Kraków
  • date_range Wtorek, 2013.01.29 10:52 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 02:53 )
Pasażerowie PKP pytają, gdzie podziały się Acatusy, nowoczesne pociągi kupione dwa lata temu przez władze województwa małopolskiego.

Fot. archiwum Radia Kraków

Pięcioma takimi pojazdami jeździli na co dzień między innymi podróżni z Tarnowa, Krynicy i Oświęcimia. Od kilku tygodni na stacje podjeżdżają jednak stare osobówki.Okazuje się, że Acatusy są... w naprawie. Przestarzałe tory sprawiły, że koła szynobusów się szybciej zużywają. Pracownicy Przewozów Regionalnych nie są w stanie nam powiedzieć, kiedy nowe pociągi znów pojawią się na torach. PKP zapewnia, że po remoncie szynobusy będą zjeżdżały na bocznice... rzadziej.To nie pierwszy problem z Acatusami. Dwa lata temu, tuż po ich zakupie okazało się, że nie są dostosowane do linii wysokiego napięcia. Pojazdy trzeba było przerabiać.Szynobusom nie pomaga też zima. Ponieważ są niskopodłogowe, w niektórych miejscach mają problem z pokonaniem nieodśnieżonych torów.Mimo to władze województwa zamierzają w najbliższym czasie kupić sześć kolejnych Acatusów.(Maciej Skowronek/jp)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię