Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Nowe udogodnienie dla niewidomych w krakowskich tramwajach

  • Kraków
  • date_range Czwartek, 2012.05.17 06:53 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:12 )
W krakowskich tramwajach i autobusach przybywa przycisków dla niewidomych.
Na ulice miasta wyjechał kolejny tramwaj niskopodłogowy Bombarsdier, w którym został zamontowany specjalny przycisk do otwierania drzwi.

Przycisk różni się od tego, który został umieszczony w innych tramwajach na początku roku. Różnica polega na tym, że element urządzenia emitujący dźwięk jest jednocześnie elementem otwierającym drzwi. Wcześniej te dwa elementy funkcjonowały oddzielnie. Przycisk jest usytuowany przy drzwiach przeznaczonych do wsiadania dla osób niepełnosprawnych.

MPK planuje montaż takich przycisków we wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej w Krakowie, pod warunkiem, że niewidomi i niepełnosprawni zaakceptują ten pomysł.

(Danuta Urbanik/jp)

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię